Seedimine
Seedemurede taga peitub terve meretäis erinevaid põhjuseid. Nagu paljud ebamugavust põhjustavad sümptomid, mis inimesi tänapäeval kimbutavad, nii on ka halb seedimine tihtipeale seotud ebatervisliku eluviisiga. Probleemi võivad tekitada näiteks stress, kiirustades söömine, ebakvaliteetne toit, liiga palju toorest ja/või külma toitu, toidutalumatus, paigast ära soolestiku mikrobioom jne. Seedeprobleemidele viitavad gaasid kõhus, kõhupuhitus ja -valu, kõrvetised, kõhulahtisus ja -kinnisus kuni ülekaaluni välja.
Kõige tähtsam on võtta kasvõi söömise ajaks aeg maha, nii et miski kõrvaline (ei nutitelefon, teler, ajalehed ega ka elav vestlus kaaslasega või töökoosolek) söömist ei segaks – et kõik meie meeled oleksid keskendunud ainult toidule. Seedimine saab alguse meie silmadest ehk sellest, kas me üldse märkame, mis meie taldrikus on ja milline on toidu väljanägemine. Vaata toitu, nuusuta, tunne tekstuuri hamba all. Mälu korralikult ja ära enne uut suutäit suhu lisa, kui eelmine kõhus on.
Loodusravi kontseptsiooni kohaselt saavad paljud seedemured alguse madalast seedetulest (selleks, et toit hästi “läbi küpseks”, on ju vaja kuuma). Seedekuumust tõstavad soojad, värskelt tehtud, kvaliteetsest toormaterjalist vürtsidega maitsestatud kergelt töödeldud (hautatud, keedetud, küpsetatud) toidud.
Parimad seedimist toetavad taimed on apteegitill, köömen, kaneel, ingver ja kalganirohi, mida võib julgelt ka söögi sees kasutada, aga ikka mõistlikult ja mõõdukalt.